Historie práskání bičem

Keltoviny - bičařské programy pro Vás
PRÁSK - Vypráskané setkání spolku Keltoviny

Historie
Druhy
Rozdělení
Údržba

Tradice v ČR
Tradice ve světě
Soutěže a setkání v ČR
Muzea
Mapa

Indiana Jones a jeho triky
Masopust v ČR
Káča s bičem
Whipipedia - vše o bičích
zajímavé odkazy - nákup, skupiny
Něco o mě a kontakt

logoSpolek Keltoviny vznikl v roce 2013 a sídlí v Českých Budějovicích.
Hlavní aktivitou jsou vzdělávací programy zaměřené na biče - jejich historii, používání a ovládání nejen u nás ale i ve světě. S těmito aktivitami jezdíme po různých akcích, ale také na letní dětské tábory a v neposlední řadě i do škol.
Lektoři jsou vždy oblečeni do stylových kostýmů k dané kulturní akci (staročeské, středověké, pirátské, ...).

Keltoviny

Keltoviny: Miniškola práskání bičem
Jedná se o program, při kterém zábavnou formou ukazujeme ovládání a používání bičů a aktivně zapojujeme návštěvníky akce do této činnosti. Návštěvníci (jak malý, tak velcí) se pokusí trefit některý z připravených terčů a třeba i sami (pod dozorem lektora) prásknout. Součástí je i aktivní ukázka práskání bičem v průběhu akce.
Je to program pro různé kulturní akce, kde se návštěvníci střídají. Věk není pevně omezen.

Jak to vypadá na našich akcích

Vypráskaná historie
Tento program o bičích je obdobou Miniškoly práskání bičem, ale je zacílen na uzavřené skupiny - dětské tábory, teambuildingové akce a podobně. Na začátku lektor přítomné seznámí s historií práskání bičem. Ukáže biče a zároveň předvede, jak se s nimi zachází. Po této pasivní ukázce již následuje samostatné vyzkoušení si ovládání a práskání bičem.
Pro uzavřené skupiny je délka programu zhruba okolo 1,5 až 2 hodiny, než se všichni vystřídají. V tomto směru je to velice individuální. Ideální věk je od 10 let. Projekt je počítán do 30 účastníků.

Jak to vypadá na našich akcích

Zážitkový kurz práskání bičem
Zážitkový kurz práskání bičem obnáší krátkou přednášku o historii používání bičů různých druhů nejen u nás, ale i ve světě, expozici různých druhů bičů dle použití, ukázka show s jedním a dvěma biči a vyzkoušení si práskání bičem a trefování cílů. Zážitkový kurz je připravený pro 2 osoby, které se aktivně zapojí. Délka kurzu jsou cca 2 hodiny a ideální věk je zhruba od 11 let.

Jak to vypadá na našich akcích

MarŠ - vystoupení s bičem
Při vystoupení, které připravuje Martin Štulla, je doplněné zajímavou hudbou (kterou lze tematicky změnit - stejně jako kostýmy). Uvidíte práskání jedním a dvěma biči, včetně trefování různých cílů ve spolupráci s diváky. V tomto směru má více jak 25 leté zkušenosti. Vystoupení zpestřuje ukázkou biče z Číny (pouze u venkovních vystoupení), Německa, Slovinska či Austrálie...
Délka vystoupení je cca 7 minut. Potřebujeme minimální prostor 7x7 metrů.

Jak to vypadá na našich akcích

Vypráskané muzeum
Vypráskané muzeum není ledajaké muzeum, to naše přijede na Vaši kulturní akci. K veškerým exponátům máme spoustu informací, které návštěvníkům rádi sdělíme. Některé biče máme připraveny k ukázkám a další si budou moci návštěvníci vyzkoušet. V expozici naleznete biče z Ameriky, Austrálie, Evropy, ale například i z Asie. Včetně těch netradičních či používaných v bojových sportech.

Jak to vypadá na našich akcích

Kde nás uvidíte s Miniškoličkou práskání bičem, vystoupením s biči,
a kde si můžete prohlédnout naše Vypráskané muzeum, zjistíte v našem kalendáři.


biče a spol

Druhou aktivitou je náš internetový časopis Keltoviny, který původně vznikl na podporu taneční a westernové skupiny Desperado. Po 2 číslech, v roce 2011, se přetransformoval do klasického zábavného, informačního a poučného časopisu, který se snaží, aby každý čtenář našel to, co ho bude bavit. Takže obsah je velmi různorodý.
Pokud byste měli zájem si náš časopis přečíst, stačí navštívit naše internetové stránky - www.keltoviny.cz . Časopis tam naleznete k stažení zdarma.

časopis Keltoviny
PISTOLNICKÁ SHOW, KOLT SHOW, WESTERN SHOW, PRÁSKÁNÍ BIČEM, KELTOVINY, KEJKLÍŘI, ŠERMÍŘI, SHOW S BIČI,
KOVBOJOVÉ, INDIÁNI, COUNTRY TANCE, LINE DANCE, PRODUKCE, DĚTSKÉ DNY, SLAVNOSTI, DALŠÍ PROGRAM, KULTURNÍ PROGRAM
BIČ, PISTOLE, ČERTI, POHÁDKY, RADAMBUK, SPOLEK, SDRUŽENÍ, KROUŽKY, KURZY, MINIŠKOLIČKA, DĚTI, MLÁDEŽ, ZÁBAVA
1999, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, škola