Historie práskání bičem


Historie
Druhy
Rozdělení
Údržba


Tradice
Soutěže
Muzea bičů
Mapa bičařů


Whipipedia - vše o bičích
Inspirace - nákup, skupiny
Něco o mě a kontakt

logo
    BIČE Z KŮŽE
    Kožený bič vyžaduje pravidelnou údržbu. Nový bič (pokud to neudělal výrobce) před prvním použitím nejdříve promažte. Použijte doporučená mazadla na kůži, jež jsou směsí přírodních tuků a vosků. Nepoužívejte chemická mazadla, nebo motorové oleje – nejsou vhodné.

    Pro udržení pevnosti řemínků je třeba kůži biče mazáním udržovat v dobrém stavu. Zejména při cvičení ve vlhkém a prašném prostředí. Nejvíce trpí konec biče, který je ve styku se zemí. Proto mažeme především špičku biče.

    Chcete-li, aby Vám bič vydržel, nepráskejte jím na kamení, betonu a jiném drsném povrchu, kde se odírá. Po cvičení stočte bič do velkých závitů a pověste. Stáčejte jej vždy na jinou stranu, aby se neohýbal v jednom směru více. Je-li mokrý, nedávejte jej ke zdroji tepla, ale nechte ho uschnout při pokojové teplotě ve větrané místnosti. Rozvažte i uzly na koncovém řemínku, navažte novou práskačku a znovu ho promažte.

biče a spol


    BIČE Z NYLONU a podobných materiálů
    Jednou z velkých výhod, které má nylon oproti kůži, je to, že „není nutná“ téměř žádná údržba. Jedna věc, s kterou byste si měli být stále vědomi, je, že většina výrobců nylonových bičů své biče voskuje. Pokud byl váš nylonový bič navoskován, buďte velmi opatrní při jeho skladování kdekoli, kde by mohla být vyšší teplota. Vosk se bude z biče rozpouštet a obarví vše, s čím přijde do kontaktu.

    Nylonové biče lze obvykle vyčistit trochou vody a kartáčem. Nepoužívejte čisticí prostředky, pokud byl bič navoskován, protože prostředek může odstranit vosk z materiálu. Před uložením nechte bič zcela vyschnout.PISTOLNICKÁ SHOW, KOLT SHOW, WESTERN SHOW, PRÁSKÁNÍ BIČEM, KELTOVINY, KEJKLÍŘI, ŠERMÍŘI, SHOW S BIČI,
KOVBOJOVÉ, INDIÁNI, COUNTRY TANCE, LINE DANCE, PRODUKCE, DĚTSKÉ DNY, SLAVNOSTI, DALŠÍ PROGRAM, KULTURNÍ PROGRAM
BIČ, PISTOLE, ČERTI, POHÁDKY, RADAMBUK, SPOLEK, SDRUŽENÍ, KROUŽKY, KURZY, MINIŠKOLIČKA, DĚTI, MLÁDEŽ, ZÁBAVA K obrázkům - width="400" height="65" border="0